Tuesday, September 10, 2019

Náhled tisku naší kuchařky


Ještě před rokem by mě nenapadlo, že tak rychle nastane tento moment, na který se jen tak nezapomíná. Jely jsme s Markétou Gajdošovou (její maminkou a naší Nikčou) do tiskárny Graspo na náhled a schválení tisku naší knihy a těšily se na výsledek našeho dlouhodobého snažení!

Výlet do Zlína jsme začali se zástupci tiskárny plánovat už ve chvíli, kdy byla naše kuchařka pouhým snem, který jsme si začaly právě realizovat. Je to zvláštní pocit takto něco plánovat. Neměly jsme vůbec zkušenost, co to obnáší. Neznaly jsme nic z tiskařské a grafické terminologie a ani jsme neměly pořádně představu, jak bude kniha vypadat. Vše se postupně tvořilo jako domeček z kostek, kousek po kousku s pomocí všech lidí, kteří do toho šli s námi. Je to jako když si zařizujete byt a přemýšlíte, jaký nábytek se bude hodit k podlaze a jaké dlaždičky do koupelny budou ty nejlepší. Vše si musíte umět představit. To je ta vizuální stránka a to nemluvím o obsahové, která se v tu chvíli teprve tvoří. Pak se musí práce všech lidí propojit a graficky sladit. Je to fakt dílo :)!


Slzičky štěstí se mi už hrnuly do očí ve chvíli, kdy jsme se blížili s celou naší skupinkou (částí rodiny a zástupci tiskárny) přímo do provozu. Pamatuji si, že všichni ostatní stáli v povzdálí a my s Markétou přišli k pultu, kde byla vytištěná titulní stránka knihy. Tak to už se slzičky spustily po tvářích. Cloumala s námi taková zvláštní směsice napětí, očekávání a pocitu zdolání dalšího krůčku k cíli. Barvy vypadaly úplně přirozeně, přesně tak, jsme si to přály. Nebylo potřeba nic měnit. Smály jsme se a brečely zároveň. Netušila jsem, že to s námi takhle zamává :). Odsouhlasily jsme barevný výsledek a v tu chvíli se dal pokyn k tisku a rozběhla se výroba. Jedna titulka za druhou padala ze stroje. My si vše fotily a natáčely na mobil :). Už je to tady! Knížka je ve výrobě!


V tiskárně Graspo se o nás celý den krásně starali, pozvali nás do té nejzdravější restaurace ve městě na oběd a slečny z marketingu s námi udělaly i rozhovor. Přečíst si ho můžete tady. Potom jsme si šli prohlédnout provoz tiskárny. Dozvěděly jsme se, že tato tiskárna patří mezi 6 největších v naší republice. Byly jsme překvapené, protože všechna jednání probíhala v rodinné atmosféře. Do té doby jsme si myslely, že jednáme s menší firmou.

Vy jste nám během dne psaly spousku krásných zpráv a tím se naše emoce absolutně dovršily :). 
Děkujeme všem za velikánskou podporu a už brzy se můžeme těšit na knihu!


Share:

2 comments

© Moje barevná kuchyně | All rights reserved.
Blogger Template Developed by pipdig