Wednesday, February 6, 2019

Ořechové kuličky s čokoládou


Všechny dezerty, které obsahují ořechy a čokoládu jsou pro mě ty nejlepší. Tyhle můžete uchovávat v lednici, nebo na mrazáku, jak vám to vyhovuje. Já si je nechávám spíš na mrazáku a než si připravím kávu, jsou úplně akorát k jídlu. Do receptu můžete použít jakékoliv ořechovové máslo. Já jsem tentokrát používala z kešu ořechů.
Na 11-12 kuliček budete potřebovat:

Pokud se rozhodnete pro nákup surovin od Lifelike, můžete využít slevu na nákup 7%, stačí zadat slevový kód: EVA7

Postup:
Vlašské ořechy rozmixujte, přidejte k nim ostatní ingredience a mixujte, dokud nevznikne celistvá hmota. Tvořte kuličky, dejte je na tácek vyložený pečicím papírem a vložte asi na 20 minut do mrazáku. Mezitím si ve vodní lázni rozehřejte kakaovou hmotu. Kuličky jednu po druhé namáčejte téměř celé do kakaové hmoty a pokládejte na znovu na stejný tácek s pečicím papírem nenamočenou stranou dolu. Dejte znovu do mrazáku na 20 minut a pak pomocí nože odlepte kuličky od papíru. Narovnejte si je do krabičky vhodné do mrazáku, nebo do lednice a je na vás, kdy si na nich pochutnáte.

Dobrou chuť!


Share:

4 comments

 1. Mohu nahradit kokosový olej jiným olejem?
  Děkuji předem za odpověď.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ahoj, vynech olej úplně, tuk tam je z ořechového másla, měly by ti jít vytvarovat kuličky a čokoláda to taky zpevní :)

   Delete

© Moje barevná kuchyně | All rights reserved.
Blogger Template Developed by pipdig